A| A| A
et | ru | en

Esileht

Veeohutuse kampaania 2015

ÄRA LASE PURJUS SÕPRA VETTE!

Päästeamet tuletab suve hakul meelde, et alkoholijoobes vette ja veekogule minek on väga ohtlik. 2014. aastal uppus Eestis kokku 68 inimest, alkoholijoobes oli neist üle poole (58%). Viimase nelja (2010-2014) aasta jooksul on purjus peaga uppunud 163, neist suveperioodidel 102 inimest.

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul saanuks selliseid traagilisi õnnetusi ära hoida vaid siis, kui igaüks võtab endale vastutuse oma napsust sõpra iga hinna eest vette minekul peatada. „Eelmisel aastal üle poole uppunutest oleksid vajanud endale sellist sõpra, sest nad olid ujuma minnes alkoholijoobes. Inimesed saavad täna aru, et purjus peaga ujumine on ohtlik, kuid alkoholijoobes see ohutunne kaob. Seepärast peavadki teised sekkuma - ära lase oma purjus sõpra vette!“

Ligi pooled eelmise aasta uppunutest jätsid oma elu veekokku suvekuudel, enamus neist purjus mehed. Tänavu on uppunud 10 inimest (seisuga 4.06.2015), eelmine aasta samal ajal oli see arv 21 (seisuga 4.06.2014). Eestis  uppus 2014. aastal keskmiselt 5,1 inimest 100 000 elaniku kohta.

8. juunist stardib Päästeameti sellesuvine veeohutuskampaania „Ära lase purjus sõpra vette!“, mis tuletab meelde, et sõprade eest tuleb veekogude läheduses hoolt kanda, eriti, kui on tarvitatud alkoholi.

Purjus sõpru takistama kutsuvad sõnumid levivad kõigis Eesti suuremates tele- ja raadiokanalites. Tänavapildis saab näha trükireklaame ning sotsiaalvõrgustikes telereklaamist inspireeritud lõbusaid ja õpetlikke veeohutuse klippe. Päästeameti Facebooki lehel toimuvad kogu suve auhinnamängud ja jagatakse veeohutusalaseid nõuandeid. Suve perioodiks soovituslikult kohustuslik film „Peata oma sõbrad“ on kõikidele kättesaadav Youtube keskkonnas (https://youtu.be/grJfhSYsZFQ).

Kampaania esimene aktiivne periood kestab 8. juunist - 28. juunini 2015a. ja teine aktiivne periood kestab 20. juulist - 2. augustini 2015.

TELEKLIPID

Kõigis suuremates kohalikes eesti- ja venekeelsetes telejaamades esitatakse 30-sekundilist täisversiooni ning 20 ja 5-sekundilist meeldetuletavat versiooni. Telereklaamis näidatakse humoorikalt, et takistamaks oma purjus sõpra vette minemast sobib iga meetod.

RAADIO

Raadioklippe esitatakse Eesti suurimates raadiokanalites. Kampaania raadioreklaamiks on Marko Matvere poolt sisse loetud nipiraamatu „101 meetodit kuidas takistada purjus sõpra vette minemast“ audioklipid. Lisaks raadiole võib klippe kuulda kauplustes ja mitmetel väliüritustel.

 

101 meetodit kuidas takistada purjus sõpra vette minemast:

INTERNET

Veeohutuskampaania toimub internetis leheküljel www.veeohutus.ee, Päästeameti Facebooki lehel fb.com/paasteamet ning Youtube-i kontol. Facebookis on kampaania raames aktiivne veeohutusmäng, milles saab kätt harjutada purjus sõbra vette mineku takistamisel. Samuti toimuvad Facebookis kampaania perioodil regulaarselt erinevad veeohutusalased auhinnamängud ja muud põnevad tegevused.

Veeohutusmäng:

mang.gif

Internetis toetavad sel aastal kampaaniat ka Madis Otsa Pesakonna ja Urmas Nemvaltsi koomiksitegelased, kes levitavad veeohutussõnumeid omas võtmes.

 

Pesakond_Pa_ła_łsteamet_suured_3.png

Pesakonna tegelased astuvad suve jooksul üles Päästeameti Facebook ́i lehel lisades sellega veeohutuskampaaniale vürtsi. Lisaks internetile, on Pesakonna koomiksi tegelastega valminud ka kleebiseid, mida jagavad koostööpartnerid oma ürituste külastajatele.

Urmas Nemvaltsi loodud tegelastega luuakse kaardimäng „101 meetodit kuidas takistada purjus sõpra vette minemast“,mida jagatakse auhindadena Facebooki mängudes ja Päästeameti ohutuspäevadel. Lisaks jagatakse karikatuure ka Päästeameti Facebooki seinal.

nemvalts.JPG

TRÜKIREKLAAM

Trükireklaame esitatakse üle Eesti välireklaamidena.

väli1.JPG

 

väli2.JPG

 

Uudised

Ei ole uudiseid

Sündmuste kalender

  E T K N R L P