Ohutusvest

Ohutusvest on mõeldud abistavaks vahendiks täiskasvanule, kes oskab ujuda. Selle vesti peamiseks eeliseks on suurema liikumisvabaduse võimaldamine, mistõttu sobib see hästi erinevateks sporditegevusteks veekogul. Ohutusvest on mõeldud vaid lühiajaliseks vees viibimiseks ja see ei keera inimest vees turvalisse asendisse nii nagu päästevest, mistõttu ohutusvesti kandes on oluline, et abi oleks lähedal olemas. Ohutusvest ei hoia ka inimest vee peal, vaid selle kandja peab olema võimeline end ise vee pinnal hoidma.

Ohutusvest_tavaline

Ohutusveste on palju erinevaid variante, mis on valmistatud nii, et oleks võimalikult mugav erinevaid veespordialasid harrastada.

Näiteks on olemas eraldi ohutusvestid, mis on sobilikud just kajakiga ja kanuuga veekogul sõitmiseks või raftinguks (kärestikusõit). Need jätavad kätele võimalikult palju liikumisvabadust ning on varustatud rohkete taskutega.

Ohutusvest_kanuu

Lisaks on olemas spetsiaalsed vestid wakeboardinguks. Need vestid kinnituvad väga tihedalt ümber keha ning on varustatud pehmendustega. Osadel wakeboardingu vestid on varustatud ekstra tugevdustega, et kaitsta kukkumisel võimalike vigastuste eest.

Ohutusvest_wake1