Kuidas ennetada

Veekogule minnes kanna alati päästevesti

Päästeveste on palju erinevaid, kuid tähtis on ükskõik, milline neist veekogule minnes selga panna. Oluline on ka meeles pidada, et päästevest peab olema kandja jaoks õiges suuruses ning kõik kinnitused peavad olema hoolikalt suletud ja pingutatud. Isegi kui tegemist on väga hea ujujaga, siis võivad ootamatused (külm vesi, ootamatult tugev laine või vool, kauge kallas, vigastus vms) ellujäämislootust tugevalt vähendada. Ning kui õnnetus on juba juhtunud, siis vette sattudes on päästevesti väga raske või lausa võimatu selga panna. Tasub meeles pidada, et peaaegu kõik veesõiduki õnnetuste ohvrid oleks elus, kui neil olnuks seljas päästevest.

Ära lase purjus sõpra vette

Alkohol mõjutab olenevalt kogusest keha motoorikat –  maismaal võib selle tulemusel tekkida näiteks tuikumine, mis võib lõppeda muhuga. Vees võib aga hetkeline tasakaalukaotus tähendada vee ootamatud hingamisteedesse tõmbamist ja lõppeda palju kurvemalt.

Vali avalik valvega rand

Avalik valvega rand on parim variant perega puhkamiseks, sest võid kindel olla, et need rannad on kontrollitud ja hooldatud ning vetelpäästjad hoiavad silma peal, et õnnetusi ei juhtuks.

Vettehüpped on ohtlikud

Vettehüpped tundmatus kohas on alati ohtlikud, sest kunagi ei ole võimalik teada, mis vee all tegelikult on.